Flash-Fiction EACWP Contest (Turkish)

EACWP, Avrupa’daki yazarları biraraya getirmek, yaratıcılıklarını teşvik etmek ve yazarlık uğraşılarını desteklemek için kısa hikâye yarışması düzenliyor. Bu yarışmanın üzerinde durduğu başlıca noktalar şunlardır:

 • Avrupalı yazarları kültür ve edebiyata dair iletişim ve değişimine cesaretlendirmek.
 • Farklı Avrupa dillerinde linguistik tarihi korumak açısından yaratıcı yazarlık uğraşısının değerini desteklemek.
 • Avrupa’daki yaratıcı yazarlık alanındaki kabiliyeti sahiplenmek.

Turkish Form (Closed)

The contest is close now: since March 1st at 13.00 CET.


Submission Requirements

Katılma Koşulları

 1. Bu yarışma Avrupa’da yaşayan herkese açıktır (kültürel olarak Avrupa’yla bağı olan Rusya, Türkiye ve İsrail gibi tüm ülkeler de bu coğrafyaya dahildir).
 2. EACWP temsilcileri, öğretmen ve personeli bu yarışmaya katılamaz.

Hikâye metninin yazı ve içeriği

 1. Katılımcının metni en fazla yüz kelimeden oluşmalıdır (title not included).
 2. Hikâyede mekân olarak Avrupa kullanılmalıdır.
 3. Öyküde mekân olarak Avrupa kullanılmalıdır.
 4. Öyküde kullanılan başlık orjinal olmalı; herhangi bir yerde yayınlanmamış, ulusal veya uluslararası bir ödül almamış olmalıdır.
 5. Texts must be sent using the corresponding EACWP form according to the participating language (English, Spanish, Catalan, Portuguese, Italian, French, German, Dutch, Danish, Finnish, Swedish, Hebrew and Turkish). All required data is mandatory.

Yarışma Turları

 1. Yarışma iki tur şeklinde olacaktır.Birinci tur adayın katıldığı ülkenin dilinde, ikinci tur ise Avrupa çapında yapılacaktır.
 2. For the first round, the original texts must be written in any of the already mentioned European participating languages
 3. Each institution will receive, read and select one finalist in the language it is responsible for. In the case of Dutch, as there are two institutions participating, each of them will select one finalist.
 4. The contest will have 14 finalists for the second round (one per institution).
 5. For the second European round, these finalist texts will be translated into English.
 6. The international jury will select the European winner on this second round.

Yarışma Takvimi

 1. Öykülerin teslim tarihleri 15 Ocak 2018’de saat 13.00’te açılacak ve 1 Mart 2018, saat 13.00’te bitecektir. Belirtilen tarihlerden önce veya sonra gönderilen öyküler yarışma dışı bırakılacaktır.
 2. Birinci tur sonuçları EACWP’nin websitesinde 23 Nisan 2018, saat 13.00’e kadar duyurulacak ve jüri değerlendirmesine alınacaktır.
 3. Avrupa finalisti bütün hikâye metinleri EACWP (Avrupa Yaratıcı Yazarlık Programı Derneği) websitesinde 23 Nisan 2018’e kadar yayınlanacak6
 4. Avrupa turundaki birinci 30 Temmuz 2018’de açıklanacaktır.
 5. Avrupa birincisi hikâye yazarı 600 Euro nakit para ödülü alacak. Buna ilaveten uçuş masraflarının karşılandığı Brüksel’de iki gecelik konaklama hakkına sahip olacaktır.
 6. Ödül töreni 13 Eylül 2018’de Brüksel’de yapılacaktır. Avrupa birincisi hikâye yazarının ödülünü almak üzere Brüksel’de bulunması gerekmektedir. Gelememesi durumunda ödül ikinci en yüksek oylamayı alan veya jürinin takdiriyle yarışma dışı bırakılmış bir hikâye yazarına takdim edilecektir.

Yarışma Jürisi ve Yayınlama

 1. Uluslarası jüri EACWP’nin yarışmaya katılan tüm ülke temsilcilerinden oluşturulacaktır.
 2. Avrupa finalisti öyküler EACWP websitesinde (eacwp.org) ve ilişkili olduğu enstitülerin linklerinde yayınlanacaktır.
 3. Uluslarası jüri EACWP’nin yarışmaya katılan tüm ülke temsilcilerinden oluşturulacaktır.
 4. Kurallara uymayan ve şartları yerine getirmeyenler yarışma dışı bırakılacaktır.
 5. Uluslarası jüri herhangi bir anlaşmazlık veya beklenmeyen bir durumda karar alma yetkisine sahiptir.
 6. Öykü metninin yazıldığı orjinal dil metni ile İngilizce çevirisi arasında uyumsuzluk varsa bu durumda İngilizce çevirisi esas alınacaktır.

Kişisel Bilgilerin Saklı Tutulmasına Dair

 1. Adayların yarışma kayıt için kullanacakları formlardaki bilgilerin saklı tutulmasından İspanya, Madrid, C/Covarrubias 1, CP 28010, (CIF) ESG86220266 vergi numarasına kayıtlı EACWP Bu dernek Organic Law 15/1999 of 13 December sayılı kişisel bilgilerin korunmasına dair yasanın gereklerini kabul eder ve uygular.
 2. Yarışma adaylarının kayıtlı adreslerine EACWP’nin yarışma ve etkinliklerinin duyuru ve reklamları gönderilebilir.
 3. Her yarışmacının adresine yapılan bilgilendirmeleri iptal etme, websitesindeki kaydını silme hakkına sahiptir. Söz konusu haklara dair bilgiler iletişim bilgilerinin bulunduğu ana sayfada belirtilmiştir.